Piękne, dziewicze tereny północno-wschodniej Polski można przemierzać na różne sposoby. My proponujemy wędrówkę trzema Szlakami Papieskimi.
Możecie doświadczyć tu piękna przyrody, spotkać gościnnych i skromnych mieszkańców, poznać intrygującą historię tych ziem oraz dzieje Polski. W tym szczególnym otoczeniu macie szansę odbyć jeszcze jedną intrygującą podróż – wędrówkę do swojego wnętrza w poszukiwaniu sensu i celu swojej życiowej drogi. Zachęcamy, by Waszym przewodnikiem był właśnie Jan Paweł II – święty i człowiek, którego Polacy uwielbiali za życia i obecnie otaczają czcią oraz praktykują jego kult.
To właśnie na tych terenach w latach swojej młodości lubił wypoczywać w gronie przyjaciół i znajomych późniejszy papież – pływał kajakiem, wędrował z plecakiem, mieszkał w namiocie, rozmawiał z ludźmi i modlił się. Innymi słowy, praktykował zdrowy tryb życia, na długo przedtem, zanim to stało się modne.
Kiedyś papież powiedział do swoich rodaków: „Ja tu u was byłem. Pilnujcie mi tych szlaków”. My dzisiaj staramy się spełnić to posłanie. Na swej drodze spotykamy ciągle nowych, wspaniałych ludzi, których zapraszamy do wspólnej wędrówki. Zapraszamy także i Ciebie na Szlaki Papieskie Diecezji Ełckiej.